Yüz, Vücut Mezoterapisi ve Lipoliz

Mezoterapi 4-6 mm ‘lik enjektörlerle tedaviye ihtiyaç olan alana yapılan küçük enjeksiyonlardır. Yüz mezoterapisi genellikle haftada 1 seans olmak üzere kişinin ihtiyacına göre 6-10 seans arası bir tedavi kürü şeklinde aşağıdaki durumlarda yapılır:

  • Yüzde sarkma oluşmasını engellemek
  • Cilde nem desteği
  • İnce kırışıklıkların tedavisi ve kırışıklık oluşumunu engellemek
  • Cilt lekelerinin tedavisi

Uygulama mezoterapi tabancası ile veya manuel olarak enjeksiyonla yapılır. Mezoterapi uygulamasıyla ihtiyaca göre verilecek olan ilaç karışımı doktorunuz tarafından oluşturulduğu gibi bazı durumlar için özel üretilmiş hazır ilaç karışımları da kullanılabilir.

Vücut mezoterapisi de yine yüz mezoterapisi gibi haftalık seanslarla başlar ortalama 8-10 seans arasında tamamlanır.

Vücut mezoterapisi genellikle :

  • Selülit tedavisi
  • Bölgesel yağların eritilmesi ve sıkılaştırma
  • Kollardaki sarkmaların düzeltilmesi

gibi durumlarda tercih edilir. Sarkmanın düzeltilmesi ve sıkılaştırma için genellikle cilt altına 4-6 mm’lik alana enjeksiyon yapılır. Yağ eritme işleminde ise daha derine adipoz dokunun olduğu 13 mm ‘e yağ eritici ilaçlar enjekte edilir. Yağ eritme işlemine Lipoliz denmektedir. Lipoliz işleminde kullanılan ilaçlar soyadan elde edilen ve yağ emülgatörü görevi gören fosfatidilkolin isimli protein, yağ eritici özelliği ile safra asiti olan deoksikolat ve yağ hücresinin çeperini parçalayan benzil alkol isimli madde karışımlarıdır. Yine bu ilaç karışımlarına yağların yakılmasını uyarak enginar ekstresi, kafein, venöz dolaşımı düzelten rutina mellilotus gibi bitkisel ilaçlar da eklenebilir.

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği

Yaşlılık ile sarkmış yüz cildi, çene kemiği üzerinde oluşan deri sarkıntısı, boyunda gevşemiş kaslar ve gıdı kısmında toplanan yağlar sebebi ile bu operasyon tercih edilmektedir.

 

Alın Germe

Alın Germe

Bölgede kırışıklık ve sarkma oluşmuş hastalara uygulanan bir operasyondur. Mimiklerde değişikliğe sebep olan bu sarkmaların dramatik olarak düzelmesine sebep olur.

 

Boyun Estetiği

Boyun Estetiği

Sarkma ve yağlanma oranında artış ile gıdı dediğimiz bölge oluşur. Genelde yüz estetiği operasyonu ile birlikte yapılır ve aynı kesi ile boyun estetiği de gerçekleştirilir.