Termoterapi

Termoterapi, saç kökleri için besleyici bazı maddelerin ılık buhar aracılığı ile saçlı deriye uygulanmasıdır. Tek başına uygulanabildiği gibi Saç Mezoterapisi öncesinde de uygulanabilir. Uygulama sırasında hem saç kökleri için besleyici maddeler saça uygulanmış olur hem de saçlı deride gözenekler açılır, cilt yumuşar. Termoterapi sonrası Saç Mezoterapisi yapılabilmektedir.

Saç dökülme sorunu yaşayan hastalar tarafından çok fazla bilinmeyen yeni bir uygulamadır. Ozonlanmış bir çeşit sıvının buhar şeklinde saçlı deriye tutulması ve saçın nemlendirilmesi, ardından özel bir karışımın bu nemlenmiş ve gözenekleri açılmış saçlı deriye masajla yedirilmesi esasına dayanır. İşlem yaklaşık 20 dakika kadar sürer ve haftada bir yapılır.

Özellikle saç ekimi yaptırmış hastalara üçüncü haftadan itibaren gözenekleri rahatlatmak amacıyla uygulanır. Bu sayede saçlı derinin nemi arttırılır, dolaşımı düzenlenir ve saçın yapısında yer alan bileşenler saçlı deriye yedirilerek mukavemeti arttırılır.

4 veya 8 seans halinde yapılan bu işlem sonrasında sağlıklı bir saçlı deriden sağlıklı saçların çıkması daha kolay olacaktır.

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi, saçın ihtiyacı olan vitaminlerin, minarellerin, proteinlerin, vs. saçlı deri içine çok ince iğnelerle enjekte edilmesidir. Saçlar güçlenir dökülme azalır.

 

Saç PRP’si

Saç PRP’si

PRP Uygulaması saç dökülme problemi olan hastalarda dökülmeyi durdurur. Saçları güçlendirmenin yanısıra saç ekimini destekler, saç ekiminden 3 ay sonra PRP önermekteyiz.

 

Lokal Dökülmeler

Lokal Dökülmeler

Çeşitli kazalar sonucu oluşan lokal saç kayıpları öncelikle medikal olarak bazı losyonlarla tedavi etmeye çalışılır, kimi durumda medikal tedaviden sonuç alınamamış olabilir.