Sakal, Bıyık ve Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Saçlı deriye ekim dışında sakal, bıyık veya kaş ekimi de FUE yöntemiyle yapılabilmektedir. Yeteri kadar kaşları olmayan bayan hastalara kaş kontörü işleminden farklı olarak kalıcı ve güzel bir sonuç ortaya çıkar.

Yine sakal veya bıyık bölgesinde ister doğuştan ister herhangi bir kaza ile meydana gelmiş açıklığı olan erkek hastalara da aynı FUE yöntemiyle ekim yapılır. Aynı saç ekiminde olduğu gibi ekilecek olan kıllar ense kısmındaki donör sahadan elde edilir.

Daha sonra ekim yapılacak kaş, sakal veya bıyık bölgesindeki alana çok ince slitlerle kanallar açılır. Bu tarz ekimlerde açılacak kanalların sıklığı, yönü, kalınlığı çok önemlidir. Kılların doğal çıkış yönüne doğru kanal açılmalıdır. Donör sahadan alınıp ekimde kullanılacak greftler ise tekli greftlerden seçilir. Böylece doğala yakın bir görüntü meydana gelir.

Saç Ekimi

Saç Ekimi

Estetistanbul’da Saç Ekimi Operasyonu Öncesi planlama ve anestezi görüşü alınarak operasyonun başlaması sağlanır. Uzman doktorlar tarafından FUE saç ekimi yöntemi uygulanır.

 

Sakal, Bıyık, Kaş Ekimi

Sakal, Bıyık ve Kaş Ekimi

Saçlı deriye ekim dışında sakal, bıyık veya kaş ekimi işlemleri de FUE yöntemiyle yapılabilmektedir. Yeteri kadar kaşları olmayan bayan hastalara güzel bir sonuç ortaya çıkar.

 

Maxi Greft

Maxi Greft Yöntemi

Maxi Greft Follicular Unit Extraction (FUE) yöntemiyle saç ekimi, doğrusal bir kesi yapılmadan, saçlı derinin üzerinden 1mm ve daha küçük çaplı aletlerle uygulanmaktadır.