Saç PRP’si

PRP (Platelet Rich Plasma), yani platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması.

PRP Uygulaması ile çok sayıda platelet hücre yenilemesi ihtiyacı bulunan alana enjekte edilir ve hasarlı dokunun onarımı hızlı ve güçlü bir şekilde başlar.

PRP bu iyileştirici gücünden dolayı özellikle saç dökülme problemi olan hastalarda dökülmeyi durdurur, saç köklerinin yenilenmesini, güçlenmesini sağlar. Saç dökülmesinde saçları güçlendirmenin yanısıra saç ekimini desteklemek amacı ile saç ekiminden 3 ay sonra PRP enjeksiyonlarını önermekteyiz.

PRP işleminde uygulanan plateletler kişinin kendisinin kanından alındığı için herhangi bir risk taşımaz. Bu yüzdençok güvenilir ve etkili bir uygulamadır. Uygulama öncesi uygulama yapılacak alan lokal anestezik bir madde ile uyuşturulduğu için işlem acısız bir işlemdir.

 

PRP Nasıl Uygulanır?

Uygulama öncesi kişiden 18 cc kan alınır ve santrifüj cihazında alınan kan plateletlerine ayrıştırılır. Ayrıştırılan bu plateletler mezoterapi yoluyla kişinin saçlı derisine enjeksiyonla uygulanır. Enjeksiyon 6 mm’lik uzunlukta iğnelerle yapılır.

 

PRP Uygulaması Kaç Seans Alınmalıdır?

Uygulamanın seans sayısı ve sıklığı kişiden kişiye değişmektedir. Akut dönemde haftada 1 olmak üzere 4 seanslık bir uygulama saç dökülmesini durdurmak için yeterli olmaktadır. Dökülme durduktan sonra aylık, 3 aylık, 6 aylık periyotlarla koruma programına geçilir.

 

Estetistanbul’da Saç Dökülmesi Tedavisinde Uygulanan MaxiPRP İşleminin Farkı Nedir?

MaxiPRP Uygulamasında amaç, PRP İşleminden maximum verim elde etmektir. Bu amaçla PRP enjeksiyonuna ilave olarak, PRP enjeksiyonundan önce saçlı deriyi işleme hazırlamak için hastanın saçlı derisine uygulamalar yapılır.

Uygulamadan sonra ise saçlara özel bir serum ile saçları besleyen ve bitkisel yağlardan olan bir karışım friksiyonla saçlara yedirilir. Yaklaşık 1 saatlik süren bu işlemlerin ardından hastamız saçlarını 6 saat yıkamamak kaydıyla gündelik yaşantısına dönebilir.

İletişim Numaralarımız

0 (212) 280 08 00
0 (506) 776 93 33

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi, saçın ihtiyacı olan vitaminlerin, minarellerin, proteinlerin, vs. saçlı deri içine çok ince iğnelerle enjekte edilmesidir. Saçlar güçlenir dökülme azalır.

 

Saç PRP’si

Saç PRP’si

PRP Uygulaması saç dökülme problemi olan hastalarda dökülmeyi durdurur. Saçları güçlendirmenin yanısıra saç ekimini destekler, saç ekiminden 3 ay sonra PRP önermekteyiz.

 

Lokal Dökülmeler

Lokal Dökülmeler

Çeşitli kazalar sonucu oluşan lokal saç kayıpları öncelikle medikal olarak bazı losyonlarla tedavi etmeye çalışılır, kimi durumda medikal tedaviden sonuç alınamamış olabilir.