Saç Ekiminde Doğru Bilinen Yanlışlar

Saç ekimi denildiğinde kafalar karışıyor, bilgi karmaşası yaşanıyor. Konunun uzmanlarından çok dile getirilen hususlara dair cevaplar bu yazımızda.

Ülkemizde erkeklerin sağlık açısından en sık şikayet ettiği konu “SAÇ DÖKÜLMESİ”dir.

Aslında bu korkulması gerekmeyen, çözümü oldukça kolay bir sorundur.

Saçınız her ne sebeple dökülürse dökülsün uzman ellerde kısa zaman içerisinde geri kazanılabilir.

Yanlış 1: Yaz Aylarında Saç Ektirilmez

Çevrenizden zaman zaman işittiğiniz, güneşin yoğun havanın sıcak oldu yaz aylarında saç ekiminin yapılmasının sakıncalı olacağı düşüncesi yanlıştır. Bu dayanağı olmayan bir bilgidir.

Kışın en soğuk, yazın da en sıcak döneminde; ne zaman isterseniz saç ekimi yaptırabilirsiniz.

Operasyon sonrası 2-5 günlük dönemde kendinizi çok sıcaktan ve çok soğuktan şapka, bere, vb. aksesuarlarla korumanız yeterli olacaktır.

Mevsimlere ya da diğer başka sebeplere bağlı olarak saç ekimini sürekli ertelerken bu yazımızı dikkate almanızı önermekteyiz.

Yanlış 2: Saç Ektirdiğimizde Denize Giremeyiz

Yalnızca 2 hafta sonra dilediğinizce denize ve havuza girebilirsiniz. Ekim yapılan sahanın 1 hafta süresince güneş ışınlarından korunması yeterlidir.

Yanlış 3: İnce Telli Saçları Olan Saç Ekimi Yaptıramaz

Yine bu bilgi de dayanağı olmayan bir bilgidir. İnce telli saçlara sahip olan kişilere de saç ekimi yapılabilir.

Kalın telli saçlara sahip olan hastalara nazaran daha çok greft harcanılarak ekim yapılır. Sonuç olarak bir ömür boyu kullanacağız sağlıklı ve gür saçlar oluşur.

Durumunuzla ilgili en doğru tespiti muayene olacağınız uzman doktorunuz yapacaktır; sizi ihtiyaçlarınız doğrultusunda yönlendirecektir.

Yanlış 4: Beyaz Saça Saç Ekimi Yapılmaz

Beyaz saçlarda çalışma özel optik büyüteçlerin kullanıldığı özel bir çaba ve çalışma gerektirir. Alanında uzman olmayan tecrübesiz doktorların ve sağlık ekiplerinin yapacağı müdahaleler istenilen sonucu doğurmayacaktır.

Profesyonel ellerde, uygun ekip ve donanımla yapılacak bir operasyon neticesinde beyaz saç ekimi de aynen renkli saç ekimlerinde olduğu gibi başarıyla tamamlanır. Doğal görünümünden kayıp yaşanmaz.

Yanlış 5: Saç Ekimi Sadece Bir Defa Yapılır

Ekimin kaç defa yapılacağı saçsız alanın büyüklüğüne ve donör alandaki saç sıklığına bağlı olan bir durumdur. Bir seansta belirli sayıda saç kökü alınır. Gerekli durumlarda ihtiyaç duyulan bölgeler için tekrar alınabilir ve saç ekim işlemi uygulanabilir.

Saç Ekimi

Saç Ekimi

Estetistanbul’da Saç Ekimi Operasyonu Öncesi planlama ve anestezi görüşü alınarak operasyonun başlaması sağlanır. Uzman doktorlar tarafından FUE saç ekimi yöntemi uygulanır.

 

Maxi Greft

Maxi Greft Yöntemi

Maxi Greft Follicular Unit Extraction (FUE) yöntemiyle saç ekimi, doğrusal bir kesi yapılmadan, saçlı derinin üzerinden 1mm ve daha küçük çaplı aletlerle uygulanmaktadır.

 

Sakal, Bıyık, Kaş Ekimi

Sakal, Bıyık ve Kaş Ekimi

Saçlı deriye ekim dışında sakal, bıyık veya kaş ekimi işlemleri de FUE yöntemiyle yapılabilmektedir. Yeteri kadar kaşları olmayan bayan hastalara güzel bir sonuç ortaya çıkar.