Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekiminde fiyat hastaların kafasını çok karıştırır. Çünkü bir yanda çok yüksek fiyatlar telaffuz edilirken bir diğer kuruluş çok düşük rakamlar talep edebilir. Saç ekiminin fiyatı ile kalitesi arasında asla doğru bir ilişki yoktur. Çok yüksek fiyat talep eden kuruluş en iyi saç ekimini yapar demek yanlış olur. Ancak çok düşük fiyatlara saç ekimi yapan kuruluşlara da ihtiyatlı yanaşmak gerekir.

Saç ekimi fiyatı bütün her şeyde olduğu gibi yapılan masraflara eklenen kar ile belirlenir. Bazı işletmeler bu karlarını daha düşük tutmak isteyebilirler. Bazı işletmeler ise bu konuda daha fazla kardan yana tavır geliştirebilirler. Tabi ki ikisini de makul görmek lazım. Çünkü fiyatları belirlerken bazı işletmelerin öngörülmeyen masraflarını da hesaba katmak gerekir. Bütün bunların ışığında standartlara uygun yapılan saç ekiminin standart bir fiyatı vardır. Bu fiyatın altına hiçbir işletmenin düşemeyeceği aşikar. Örneğin operasyonu Tıp Merkezleri veya Hastanelerde yapmak kanuni bir zorunluluktur ve bu zorunluluk kuruluşlara ekstra bir maliyet getirir.

Demek ki bir işletme kanuni olmayan bir şekilde saç ekimini Tıp Merkezi veya Hastane dışında bir yerde yaparak haksız rekabetle fiyatlarını düşürebilir. Yine saç ekimi kanunen sadece doktorlar tarafından yapılan bir tıbbi uygulamadır. Ancak bir kuruluş bu konudaki yasayı dikkate almayıp ameliyatı doktor olmadan başka kişilere yaptırabilir. Bu da yine haksız rekabetle fiyatın düşmesine sebebiyet verir. Bunun gibi bir çok hizmet saç ekimi paketinden çıkarılarak hastanın sağlığı riske edilebilir ve fiyat düşürülebilir.

Özetle; saç ekimi konusundaki standartlara uyulmak kaydı ile saç ekimi fiyatı doktorun ünü ve tecrübesi, ameliyat yapılan yer, pakete dahil olan ekstra hizmetler gibi bir çok faktörden etkilenerek artıp azalabilir. Önemli olan verilen hizmetin hukuken ve tıbben bir eksiğinin olmamasıdır. Bunlar ışığında yine de çok düşük fiyat tekliflerine karşı ihtiyatlı davranmak gerekir.

Saç Ekimi

Saç Ekimi

Estetistanbul’da Saç Ekimi Operasyonu Öncesi planlama ve anestezi görüşü alınarak operasyonun başlaması sağlanır. Uzman doktorlar tarafından FUE saç ekimi yöntemi uygulanır.

 

Maxi Greft

Maxi Greft Yöntemi

Maxi Greft Follicular Unit Extraction (FUE) yöntemiyle saç ekimi, doğrusal bir kesi yapılmadan, saçlı derinin üzerinden 1mm ve daha küçük çaplı aletlerle uygulanmaktadır.

 

S.B.K Ekimi

Sakal, Bıyık ve Kaş Ekimi

Saçlı deriye ekim dışında sakal, bıyık veya kaş ekimi işlemleri de FUE yöntemiyle yapılabilmektedir. Yeteri kadar kaşları olmayan bayan hastalara güzel bir sonuç ortaya çıkar.