Popo Küçültme ve Dikleştirme

Popo estetiği düşünüldüğü zaman bel, popo ve kalça anatomisi bir bütün olduğu için hepsi bir arada kabul edilmelidir. Popo küçültme, poponun dış bölgesine, aşağısına, basenlere ve bel bölgesine yapılacak olan liposuction ile sağlanır. Genelde popo estetiği isteyen hastalar popolarının daha kalkık olmasını nadirde olsa daha az belirgin ve daha az dikkat çekmesini isterler. Aynı ameliyatta hem küçültme hem de dikleştirme uygulanabilir. Aşırı kilo alıp verme sonucu bazı kişilerde popo düşer, kalçalar ve bacak içide sarkar. Bu durumda popo kaldırma, kalça ve bacak içi germe ameliyatı kombine olarak yapılır. İzler bikini bölgesinde, bikini hattına uygun olarak planlanır ve operasyon gerçekleştirilir.

Dikkat edilmesi gereken hususlar;

  • Muayeneniz doktorunuz tarafından dikkatlice yapılmalıdır,
  • Doktorunuz ile geçmiş sağlık durumunuzu ayrıntılı olarak görüşmeli ve doğru bilgileri vermeniz gerekmektedir,
  • İlaç alerjileri, kullanılan ilaçlar, geçirilmiş operasyonlarınız gibi bilgileri içeren genel sağlık durumunuza yönelik anamneziniz alınmalıdır.

Uygulama;

2-3 saat sürmektedir.

Yan etki ve riskler;

İlk birkaç gün için acı, ağrı, uyuşukluk, az miktarda şişlik ve morarmanın yanı sıra enfeksiyon, kanama ve asimetri de ender olarak görülmektedir.

İyileşme süresi;

5-7 gün içerisinde işe dönülebilir, 1 hafta içerisinde normal aktivitelere, 1 ay içerisinde de fiziksel aktivitelere dönülebilir.

Uygulama ve anestezi;

Hastane koşullarında genel anestezi yada lokal anestezi + sedasyon ile yapılabilmektedir.

Sonuç;

Kilo dalgalanmaları yaşanmadığı sürece kalıcıdır.

Vücut Estetiği

Vücut Estetiği

Kadınların en fazla tercih ettiği estetik operasyonların başında göğüs estetiği gelmektedir. Operasyonun hemen sonrasında ki memnuniyet verici değişimi hissedeceksiniz.

 

Karın Germe

Karın Germe

Abdominaplasty Kadın ve erkeklerde sarkmış deri fazlalılığının ve deri altında biriken yağ dokusunun çıkarılarak karın ve bel bölgesinin yeniden şekillendirilmesi işlemidir.

 

Liposuction

Liposuction

Liposuction boyuna göre kilosu normal veya normalin hafif üzeri olan kişilerde bölgesel olarak biriken ve görüntü bozuklarına neden olan yağları yok etmek için yapılır.