Neden Estetistanbul?

Saç ekimi operasyonu saç ekimi konusunda eğitimli doktor ve yardımcı sağlık personelleri tarafından yapılmalıdır.

NEDEN TIP MERKEZİ VEYA ÖZEL HASTANE?

Saç ekiminin yasalar gereği saç ekimi operasyonuna uygun Tıp Merkezleri veya Hastanelerde yapılması gerekir. Bu sayede hasta güvenilir ve standartlara uygun bir yerde saç ekimi operasyonunu yaptırmış olur.

NEDEN KENDİ DİLİNİZDE İLETİŞİM?

Operasyon esnasında ve sonrasında en iyi iletişim ve konforu sağlamak için hastalara gereken bilgileri doğru ileten çevirmenler sağlanmalıdır.

NEDEN KAN TESTİ?

Tüm hastalara kan testi yapılmalıdır. Bu mini check-up’ lar sayesinde olası sağlık problemleri tespit edilirse önlemler alınır. Bu hizmet hastaların satın aldığı pakete dahildir ve herhangi bir ekstra ücret ödenmesi gerekmez.

NEDEN UZMAN DOKTOR?

Çünkü saç ekiminde uzman olan doktor saç ekimi planlamasını yapar. Çünkü doktor lokal anestezi ve sedasyon için gerekli iğneleri yapar. Çünkü doktor ilk greftleri çıkartır ve ekim testlerini yapar. Çünkü doktor ekim kanallarını açar, ekim testini yapar ve tüm operasyonu profesyonel bir şekilde koordine eder.

NEDEN PLANLAMA?

Operasyonun en önemli aşamasını oluşturan planlama doktor tarafından yapılır. Planlama uzmanlık gerektirir ve greftlerin sayısı, saç dokusunun özelliği, kafanın şekli ve açıklık alanlarının büyüklüğü göz önünde bulundurularak her hastaya göre özel olarak yapılır.

NEDEN SEDASYON?

Hastaların yapılan ilk iğneleri hissetmemeleri için sedasyon yapılması son derece önemlidir. Bu sayede hasta iğnelerin ağrısını hissetmediği gibi hemen hemen bütün operasyon boyunca uyuma fırsatı bulur.

NEDEN SERUM?

Antibiyotik, ağrı kesici, sedatif ve ödem giderici ilaçlar içeren serum hastaya damar yolundan verilir. Bu şekilde enfeksiyon ve ağrı önlenmiş olur, hastalar konforlu bir ameliyat geçirir ve yüzleri şişmez.

NEDEN LOKAL ANESTEZİ?

Operasyonlar lokal anestezi ve sedasyon altında uygulanır. Hastalar operasyon esnasında ve sonrasında ağrı hissetmezler. Lokal anestezinin etkisi tüm gün sürer ve genelde operasyon sonrasındaki günlerde bile ağrı kesici kullanmak gerekmez.

NEDEN MAKSİMUM GREFT ?

Hastalara ihtiyaç duydukları ve mümkün olan en yüksek sayıda greft nakledilmelidir.

Greftler 4 defa sayılır. Çıkarma, tasnifleme, kanalları açma ve greftleri ekme aşamalarında sayım yapılır. Bundan dolayı hata yapılamaz. Bu sayede sonuçlar hasta açısından şüpheli olmaktan çıkar.

NEDEN PRP?

PRP (PlateletRichPlasma -Trombositli Plazma) hastaların kendi kanlarının DNA aktivatörü ile karıştırılmasından elde edilen bir çeşit saç aşısıdır. Bu saç aşısı operasyon ortasında hastaların saçlı derisine enjekte edilir. Bu şekilde, ekilen kökler daha hızlı bir şekilde yeni yerlerine adapte olur ve operasyon verimliliği %15 arttırılmış olur.

NEDEN ÇOK İNCE PUNÇLAR?

Operasyonlarda 0,6-0,7 mm çapında punçlar kullanılmalı ve kanallar çok ince aletlerle açılmalıdır. Böylece izler görünmez olur ve donör bölgesindeki yaralar çok çabuk iyileşir.

NEDEN FUE SERTİFİKASI?

Hastalara isminin, ekilen greft sayısının, operasyon tarihinin yer aldığı bir belge tanzim edilmelidir. Bu sayede hasta kayıt altında olduğundan ve kendisine vadedilen hizmeti aldığından emin olur.

NEDEN OPERASYON SONRASI TALİMATLAR DERGİSİ?

Operasyon sonrasında tüm olası soruların cevapları ve kullanılması gereken ilaçların listesi bu dergide yer alır. Derginin hasta profili göz önünde bulundurularak Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinde yazılması tercih sebebidir.

NEDEN FOTOĞRAF ARŞİVİ?

Tüm hastaların operasyon öncesi ve sonrası resimleri çekimelidir. Sonuçları gözlemlemek ve her hastayı bireysel olarak değerlendirmek için bu fotoğraflar arşivlerde tutulmalıdır. Talep olursa bu fotoğraflar hastalara verilebilir.

NEDEN YEMEK?

Operasyon sonrasında kan şekerini düzenlemek için özel yemek servisi sunulmalıdır. Böylece hastalar operasyonda sonra yemeklerini yemiş ve bir süre dinlenme fırsatı bulmuş olur. (Bu hizmet bazı hastanelerde ekstra ücrete tabi olabilir.)

NEDEN İLAÇLAR?

Hastalara operasyon sonrasında kullanmaları gereken ilaçlar reçete şeklinde verilmelidir. Bu ilaçlar antibiyotik, ağrı kesici, ödem giderici ilaç, şampuan, yumuşatıcı losyon ve antiseptik ampullerdir.

NEDEN ÖZEL ŞAPKA?

Saçları dış hava koşullarından korumak için tüm hastalara şekildeki gibi bir şapka verilmelidir. Bu şapkanın ortalama 15 gün takılması önerilir.

NEDEN İLK YIKAMA?

İlk yıkamanın tercihen 36-48 saat sonra saç ekimi ekibi tarafından profesyonel bir şekilde yapılması önemlidir. Böylece hastaya tüm operasyon sonrası bakım prensipleri anlatılır ve gösterilir.

NEDEN KONTROL?

Hastalarla operasyon sonrası da ilgilenmeye devam edilmelidir. Saç gelişimi belirli zaman aralıklarında e mail, telefon ve yüz yüze kontroller ile bu şekilde takip edilmiş olur.

Saç Ekimi

Saç Ekimi

Estetistanbul’da Saç Ekimi Operasyonu Öncesi planlama ve anestezi görüşü alınarak operasyonun başlaması sağlanır. Uzman doktorlar tarafından FUE saç ekimi yöntemi uygulanır.

 

Maxi Greft

Maxi Greft Yöntemi

Maxi Greft Follicular Unit Extraction (FUE) yöntemiyle saç ekimi, doğrusal bir kesi yapılmadan, saçlı derinin üzerinden 1mm ve daha küçük çaplı aletlerle uygulanmaktadır.

 

S.B.K Ekimi

Sakal, Bıyık ve Kaş Ekimi

Saçlı deriye ekim dışında sakal, bıyık veya kaş ekimi işlemleri de FUE yöntemiyle yapılabilmektedir. Yeteri kadar kaşları olmayan bayan hastalara güzel bir sonuç ortaya çıkar.