Liposuction Nedir?

Liposuction’ın ne olduğundan önce ne olmadığını belirterek konuya başlamakta fayda var. Liposuction bir zayıflama yöntemi değildir. Liposuction boyuna göre kilosu normal veya normalin hafif üzeri olan kişilerde bölgesel olarak biriken ve görüntü bozuklarına neden olan yağları vücuttan uzaklaştırmak amacıyla yapılan operasyonun adıdır. Sadece görüntü bozukluğuna neden olan yağların uzaklaştırılması için değil, boyun germe, karın germe meme küçültme operasyonlarında gerdirilecek olan bölgenin daha iyi şekillendirilmesini sağlamaya da yarar.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi liposuction operasyonun amacı doğrudan kilo vermek değildir. Uygulanacak kişilerin çok fazla kilo problemlerinin olmaması, bölgesel yağlanma konusunda şikâyetlerinin olması beklenir. En çok liposuction yapılan bölgeler karın ve bel çevresi, kalçalar, uyluk iç ve dış yanı, boyun, üst kol gibi bölgesel yağlanmalara açık bölgelerdir. Liposuction bir diğer uygulanma yeri erkek ve kadın fark etmeksizin meme bölgesidir. Ayrıca erkeklerde rastlanan, jinekomasti adı verilen meme büyümesi sorununa da çözüm olarak uygulanmaktadır.

Liposuction, yağlanma görülen bölgedeki yağların vakumlanabilir hale getirilip kanül adı verilen oldukça ince içi boş borucuklar yardımıyla dışarı atılmasıdır. Yağların emilebilir hale getirilmesi bölgeye enjekte edilen özel muhteviyatlı ilaçlar ile yapılabilirken bir diğer yöntem ise lazer yöntemidir.

Liposuction ameliyatını etetik cerrahlar yapar. Başka branştan bir doktorun liposuction ameliyatı yapmasında çeşitli sakıncalar mevcuttur. Bu yüzden işinde uzman bir estetik cerrah tercih etmeniz şiddetle önerilir.

Liposuciton ameliyatının bilinen bir zararı yoktur. Can kaybı riski taşımaz. Liposuction ameliyatı botoks gibi belirli aralıklarla tekrar edilmesi gereken bir operasyon değildir. Yağın alındığı bölgede belirli bir miktar yağ kalsada, bu bölgede daha sonra oluşacak yağlanma oldukça azdır.

Liposuction ameliyatı sonrası bir takım ağrılar ve morluklar gözlemlenebilir. Bunlar gayet normaldir. Ameliyat sonrası doktor kontrolü mutlak gereklidir. Dikişler eriyebilen dikişler olduğundan dikiş alınımına gerek yoktur.

Liposuction ameliyatı ücretleri vücudun bölgesine ve yağ miktarına göre belirlenmektedir. Liposuction ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak ve fiyatlar konusunda fikir sahibi olmak isterseniz kliniğimize gelebilir, aklınıza takılan her soruya yanıt bulabilirsiniz

Vücut Estetiği

Vücut Estetiği

Kadınların en fazla tercih ettiği estetik operasyonların başında göğüs estetiği gelmektedir. Operasyonun hemen sonrasında ki memnuniyet verici değişimi hissedeceksiniz.

 

Karın Germe

Karın Germe

Abdominaplasty Kadın ve erkeklerde sarkmış deri fazlalılığının ve deri altında biriken yağ dokusunun çıkarılarak karın ve bel bölgesinin yeniden şekillendirilmesi işlemidir.

 

Liposuction

Liposuction

Liposuction boyuna göre kilosu normal veya normalin hafif üzeri olan kişilerde bölgesel olarak biriken ve görüntü bozuklarına neden olan yağları yok etmek için yapılır.