Kuaför Sonrası Saç Sorunları

Toplumda özellikle bayanlarda gözükmekle birlikte erkeklerde de görülebilen, kuaför ve güzellik salonlarında saça yapılan travmatik bazı işlemler sonucunda kişinin saçları yanmış, yıpranmış, dökülmüş veya çok işlem görmesinden dolayı saçın büyümesinde sorunlar olmuş olabilir. Bu gibi saçların eski sağlığına dönmesi çeşitli uygulanan besleyici, onarıcı, canlandırıcı işlemlerle mümkündür.

Travmaya uğramış saçın sağlığına kavuşması için öncelikle saçın ihtiyaç duyduğu çeşitli vitaminler ve amino asitler Mezoterapi yöntemiyle saçlı deriye enjekte edilir; yine yenileyici, tedavi edici özelliğinden dolayı kişinin kendi kanından alınan PRP de enjeksiyonla uygulanır. Yıpranmış, yanmış, hasar görmüş saçı kökünden ucuna kadar beslemek onarmak için yine enjeksiyonlara ilave olarak çeşitli bitkisel yağlar ve onarıcı serumlar da masajla saça uygulanır. Böylece travmanın vermiş olduğu hasarlar giderilir.

Hasar görmüş saçlarda uygulama travmanın boyutuna göre haftada 1 seanstan, haftada 2 -3 seansa göre sıklığı artabilir. Tedavi sonucunda kişi eski sağlıklı saçlarına kavuşur.

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi, saçın ihtiyacı olan vitaminlerin, minarellerin, proteinlerin, vs. saçlı deri içine çok ince iğnelerle enjekte edilmesidir. Saçlar güçlenir dökülme azalır.

 

Saç PRP’si

Saç PRP’si

PRP Uygulaması saç dökülme problemi olan hastalarda dökülmeyi durdurur. Saçları güçlendirmenin yanısıra saç ekimini destekler, saç ekiminden 3 ay sonra PRP önermekteyiz.

 

Lokal Dökülmeler

Lokal Dökülmeler

Çeşitli kazalar sonucu oluşan lokal saç kayıpları öncelikle medikal olarak bazı losyonlarla tedavi etmeye çalışılır, kimi durumda medikal tedaviden sonuç alınamamış olabilir.