Kol Germe

Yaşlanma, deri kalınlığı ve esnekliğinin zaman içinde kaybı ile karakterize bir durumdur. Değişikliğe uğramış olan derinin sarkıklığı alttaki yağ, kas ve kemik dokularının atrofisi (erimesi) ile artmaktadır. Yaşlılık, aralıklı kilo verme ve yer çekimine bağlı olarak kol arka ve iç kısmında sarkıklıklar meydana gelir. Sarkıklık ile birlikte birikmiş olan yağ dokusunun miktarı kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Hafif derecede sarkmış ve yağ dokusu artmış hastalarda liposuction ile kalıcı düzelme sağlanabilir. Bu nedenle her hasta ayrı değerlendirilmelidir.

Kol germe ameliyatı tek başına yapılabileceği gibi diğer vücut kontur düzeltme ameliyatları ile birlikte de yapılabilmektedir. Ameliyat öncesi değerlendirmede kol içi ve arka kısmındaki yağ dokusunun miktarı ve sarkıklığın derecesine dikkat edilmelidir. Ayrıca ameliyat sonrası gelişecek yara izi hakkında hastaya ayrıntılı bilgi verilmelidir. Yara izi, tüm ameliyatlarda olduğu gibi kol germe ameliyatı sonrasında da genişlik ve kabarıklık açısından kişiler arasında farklılık göstermektedir.

Dikkat edilmesi gereken hususlar;

  • Muayeneniz doktorunuz tarafından dikkatlice yapılmalıdır,
  • Doktorunuz ile geçmiş sağlık durumunuzu ayrıntılı olarak görüşmeli ve doğru bilgileri vermeniz gerekmektedir,
  • İlaç alerjileri, kullanılan ilaçlar, geçirilmiş operasyonlarınız gibi bilgileri içeren genel sağlık durumunuza yönelik anamneziniz alınmalıdır.

Uygulama;

2-3 saat sürmektedir.

Yan etki ve riskler;

Kolda şişme, uyuşukluk, az miktarda şişlik ve morarmanın yanı sıra enfeksiyon, minimal kanama ender ancak görülebilen komplikasyonlardır.

İyileşme süresi;

5-7 gün içerisinde işe dönülebilir, 1 hafta içerisinde normal aktivitelere, 1 ay içerisinde de fiziksel aktivitelere dönülebilir.

Uygulama ve anestezi;

Hastane koşullarında genel anestezi yada lokal anestezi + sedasyon ile yapılabilmektedir.

Sonuç;

Kilo dalgalanmaları yaşanmadığı sürece kalıcıdır.

Vücut Estetiği

Vücut Estetiği

Kadınların en fazla tercih ettiği estetik operasyonların başında göğüs estetiği gelmektedir. Operasyonun hemen sonrasında ki memnuniyet verici değişimi hissedeceksiniz.

 

Karın Germe

Karın Germe

Abdominaplasty Kadın ve erkeklerde sarkmış deri fazlalılığının ve deri altında biriken yağ dokusunun çıkarılarak karın ve bel bölgesinin yeniden şekillendirilmesi işlemidir.

 

Liposuction

Liposuction

Liposuction boyuna göre kilosu normal veya normalin hafif üzeri olan kişilerde bölgesel olarak biriken ve görüntü bozuklarına neden olan yağları yok etmek için yapılır.