Işık Dolgusu

Normal dolgular derin kırışıklıkların tedavisinde kullanılmasına karşın ışık dolgusu yüz, boyun, dekolte, el sırtı gibi alanlarda sıkılaştırma, cildi gençleştirme ve ince kırışıklıkların tedavisinde kullanılır. İçeriğinde normal dolgularda da kullanılan hyaluronik asit’e ilave olarak çeşitli vitaminler, amino asitler, mineraller de ihtiva eder. Işık dolgusunda kullanılan hyaluronik asit yapı olarak normal dolgulardan farklı olduğundan sadece kırışıklık olan alanlar dışında tüm yüze de uygulanabilir. Normalde 2-3 hafta arayla 2 veya 3 seanslık bir uygulama 1 senelik bir etkiye sahiptir. Işık dolgusu uygulamasından sonra içeriğindeki vitamin komplekslerinden ve hyaluronik asitten dolayı ciltte gözle görülür bir gençleşme, nem desteği, gözeneklerde sıkılaşma, ışıltı meydana gelir. Meydana gelen etki çok natürel bir şekilde sağlıklı cildin kendini gözle görülür bir ifadesidir. Bu yüzden piyasa ismi Redensity olan dolguya, kişide ortaya çıkan doğal güzellikten dolayı ışık dolgusu denmiştir.

Işık dolgusu 30 lu yaşların başından itibaren herkese uygulanabilir. İçeriğindeki hyaluronik asit cildimizle uyumlu olduğundan herhangibir yan etkiye sahip değildir. İğneli bir uygulama olduğundan iğneye bağlı bazı bölgelerde morluklar oluşabilir, tecrübeli ellerde yapılan uygulama ile morluk oluşma ihtimali çok düşüktür. Morluk oluşmuşsa da çeşitli kremlerle 2-3 gün içerisinde kaybolur. Uygulama ürünün içeriğindeki lokal anestezik madde olan lidokainden dolayı ağrısız ve rahattır. Işık dolgusu cildimize koruyucu olarak da uygulanabilir. Özellikle çok para verip alınan kremlerin derinin istenilen tabakasına emilmesi mümkün olmadığından ışık dolgusu uygulaması ile cildin sağlığını koruması ve gözle görülür değişimi çeşitli yapılan araştırmalar ve dokudan alınan örneklerle bilimsel olarak da ispatlanmıştır.

Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı ışık dolgusu da normal ışık dolgusu gibi benzer yapıya sahiptir ama uygulama yeri olarak gözaltı için özel olarak üretilmiştir. Özellikle gözaltı çukurlarının doldurulmasında, gözaltı morluklarının giderilmesinde uygulanır. 2 hafta arayla 2 seanslık bir uygulama yeterlidir. Uygulama yeri olarak çok zor bir bölge olduğundan gözaltı dolgu uygulaması kesinlikle tecrübeli ellerde ve ihtiyacı olan doğru hastaya yapılmalıdır.

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği

Yaşlılık ile sarkmış yüz cildi, çene kemiği üzerinde oluşan deri sarkıntısı, boyunda gevşemiş kaslar ve gıdı kısmında toplanan yağlar sebebi ile bu operasyon tercih edilmektedir.

 

Alın Germe

Alın Germe

Bölgede kırışıklık ve sarkma oluşmuş hastalara uygulanan bir operasyondur. Mimiklerde değişikliğe sebep olan bu sarkmaların dramatik olarak düzelmesine sebep olur.

 

Boyun Estetiği

Boyun Estetiği

Sarkma ve yağlanma oranında artış ile gıdı dediğimiz bölge oluşur. Genelde yüz estetiği operasyonu ile birlikte yapılır ve aynı kesi ile boyun estetiği de gerçekleştirilir.