Göz Kapağı Estetiği

Kırışıklık, sarkma ve torbalar oluşmuş göz kapaklarının düzeltilmesinde uygulanan bir operasyondur. Üst göz kapağı için yapılan operasyonda katlantı yerinden kesi yapılarak, fazla deri ve yağ dokusu çıkarılır. Alt göz kapağında ise kirpik altından ve kirpiklerin iç tarafında yapılan kesiler ile fazla deri ve yağ dokusu çıkarılır. Genellikle göz kapağı operasyonları göz çevresinde oluşan kırışıklıkların giderilmesi için botox ile kombine edilmektedir.

Dikkat edilmesi gereken hususlar;

  • Muayeneniz doktorunuz tarafından dikkatlice yapılmalıdır,
  • Doktorunuz ile geçmiş sağlık durumunuzu ayrıntılı olarak görüşmeli ve doğru bilgileri vermeniz gerekmektedir,
  • İlaç alerjileri, kullanılan ilaçlar, geçirilmiş operasyonlarınız gibi bilgileri içeren genel sağlık durumunuza yönelik anamneziniz alınmalıdır.

Uygulama;

1-3 saat sürmektedir.

Yan etki ve riskler;

Geçici morarma ve şişme görülebilmektedir. İlk 1 hafta gözlerde sulanma ve ışık hassasiyeti oluşabilmektedir.

İyileşme süresi;

7-10 günde işe dönülebilir. Okuma 2-3 gün içinde rahatlar 2 haftadan sonra ise alkol, kontak lens kullanımı serbesttir. Şişlik ve morluk 1-2 haftadan sonra geçmektedir.

Uygulama ve anestezi;

Sedasyon + lokal anestezi veya genel anestezi altında uygulanabilir.

Sonuç;

Uzun süreli etki elde edilir.

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği

Yaşlılık ile sarkmış yüz cildi, çene kemiği üzerinde oluşan deri sarkıntısı, boyunda gevşemiş kaslar ve gıdı kısmında toplanan yağlar sebebi ile bu operasyon tercih edilmektedir.

 

Alın Germe

Alın Germe

Bölgede kırışıklık ve sarkma oluşmuş hastalara uygulanan bir operasyondur. Mimiklerde değişikliğe sebep olan bu sarkmaların dramatik olarak düzelmesine sebep olur.

 

Boyun Estetiği

Boyun Estetiği

Sarkma ve yağlanma oranında artış ile gıdı dediğimiz bölge oluşur. Genelde yüz estetiği operasyonu ile birlikte yapılır ve aynı kesi ile boyun estetiği de gerçekleştirilir.