Göğüs Küçültme

Meme küçültme ameliyatında meme başının çevresindeki koyu renkli alan olan areola normal boyutlara getirilir. Bu ameliyatın en büyük amacı hastanın kendi vücuduna daha uygun meme boyutları kazandırmaktır. Meme küçültme için birçok teknik kullanılmakla birlikte, en çok uygulanan yöntem areola çevresine uygulanan elips şeklinde bir kesi ile birlikte aşağı doğru ilerleyen ve meme altına gelmeden son bulan kesidir. Vertikal meme küçültme denilen bu yöntemle geniş ters ‘T’ şeklinde bir kesi yerine ameliyat sonrası ‘I’ şeklinde bir iz oluşur.

Yapılan planlamaya göre fazla meme dokusu, yağ ve deri dokusunu çıkarttıktan sonra areola yeni yerine yerleştirilir ve memeye daha güzel bir şekil verilmiş olur. Koltuk altına doğru olan yağlı alana ek olarak liposuction uygulanarak meme küçültme ameliyatına katkı sağlanabilir.

Dikkat edilmesi gereken hususlar;

  • Muayeneniz doktorunuz tarafından dikkatlice ve ayakta iken yapılmalıdır,
  • Doktorunuz ile geçmiş sağlık durumunuzu ayrıntılı olarak görüşmeli ve doğru bilgileri vermeniz gerekmektedir,
  • İlaç alerjileri, kullanılan ilaçlar, geçirilmiş operasyonlarınız gibi bilgileri içeren genel sağlık durumunuza yönelik anamneziniz alınmalıdır.

Uygulama;

2-4 saat sürmektedir.

Yan etki ve riskler;

Kanama, enfeksiyon ve anestezi reaksiyonu muhtemel riskler arasındadır. Bazı hastalarda areola çevresinde küçük yaralar meydana gelebilir ancak antibiyotik içeren kremlerle iyileşme sağlanır. Kesi yapılan yerlerde kalıcı iz oluşumu özellikle sigara içen hastalarda görülebilir. Memeler arasındaki küçüklük büyüklük farkları, meme başları arasında farklılıklar ve duyuda geçici değişikler olası komplikasyonlardandır.

İyileşme süresi;

2 hafta içerisinde normal iş ve sosyal aktivitelere, 3-4 hafta içerisinde kaldırma ve itme hareketlerine geri dönülebilir. Memenin yeni şeklini alması 6 aydan 1 yıla kadar sürer.

Uygulama ve anestezi;

Hastane koşullarında genel anestezi altında yapılabilmektedir.

Sonuç;
Uzun süreli etki elde edilir. Kilo dalgalanmaları, yaşın ilerlemesi, hamilelik ve hormonal değişiklikler, sonucu etkileyecektir.

Göğüs Estetiği ve Tedavileri


Online Saç Analizi


Biz Sizi Arayalım 

Göğüs Estetiği

Göğüs Estetiği

Kadınların en fazla tercih ettiği estetik operasyonların başında göğüs estetiği gelmektedir. Özellikle operasyonun hemen sonrasındaki memnuniyet verici değişim olmaktadır.

 

Meme Büyütme

Meme Büyütme

Eestetik denildiğinde akla ilk gelen estetik türlerinden biridir. 2017 İstatistiklere göre Amerika’da ortalama her yıl 380,000 kişi meme büyütme operasyonu geçirmektedir.

 

Jinekomasti

Jinekomasti

Erkekte anormal büyük meme dokusunun liposuction ile veya kesi yapılarak küçültülmesi işlemidir. Erkeklerde göğüs küçültme tedavisi oldukça popüler bir işlemdir.