Göğüs Dikleştirme

Emzirme sonrası veya genetik olarak sarkmış meme dokusu ile birlikte meme başının ve meme başının çevresindeki renkli alan olan areolanın aşağı doğru yer değiştirdiği memelerde uygulanan bir operasyondur.

Operasyon genellikle sarkmanın az olduğu durumlarda meme areolası çevresinde yapılan yuvarlak bir kesi ile fazla deri çıkarılır, hem meme başı yukarıya taşınmış olur hem de meme dokusu yukarıya asıldığı için memede sıkılaşma meydana gelir.

Eğer meme dokusu çok fazla sarkmışsa meme başından yapılan yuvarlak kesiyle birlikte meme altı kıvrımına uzanan dik bir kesi ile fazla deri çıkarılır ve meme dokusu erimeyen dikişlerle daha yukarıya asılır. Bu sayede meme başı ve areola daha yukarı taşınmış olur.


Meme dikleştirme ameliyatı ile birlikte eğer meme dokusu çok az ise ek olarak aynı kesiden meme protezide yerleştirilebilir.

Dikkat edilmesi gereken hususlar;

  • Muayeneniz doktorunuz tarafından dikkatlice ve ayakta iken yapılmalıdır,
  • Cildinizin tonusu ve cildinizdeki gevşeklik derecesi değerlendirilmelidir,
  • Doktorunuz ile geçmiş sağlık durumunuzu ayrıntılı olarak görüşmeli ve doğru bilgileri vermeniz gerekmektedir,
  • İlaç alerjileri, kullanılan ilaçlar, geçirilmiş operasyonlarınız gibi bilgileri içeren genel sağlık durumunuza yönelik anamneziniz alınmalıdır.

Uygulama;

1-3 saat sürmektedir.

Yan etki ve riskler;

Geçici morluk, şişme uyuşukluk meydana gelebilir. Meme başı duyusunda geçici değişikler, yara iyileşmesinde gecikme olası komplikasyonlardandır.

İyileşme süresi;

1 hafta içerisinde normal aktivitelere,1 ay içerisinde daha yorucu aktivitelere geri dönülebilir. Yapılan kesi izlerinin tam iyileşmesi için yaklaşık olarak 3-4 aya ihtiyaç vardır.

Uygulama ve anestezi;

Hastane koşullarında, sedasyonla lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılabilmektedir.

Sonuç;
Uzun süreli etki elde edilir. Kilo dalgalanmaları ve yaşın ilerlemesi sonucu etkileyecektir.

Göğüs Estetiği ve Tedavileri


Online Saç Analizi


Biz Sizi Arayalım 

Göğüs Estetiği

Göğüs Estetiği

Kadınların en fazla tercih ettiği estetik operasyonların başında göğüs estetiği gelmektedir. Özellikle operasyonun hemen sonrasındaki memnuniyet verici değişim olmaktadır.

 

Meme Büyütme

Meme Büyütme

Eestetik denildiğinde akla ilk gelen estetik türlerinden biridir. 2017 İstatistiklere göre Amerika’da ortalama her yıl 380,000 kişi meme büyütme operasyonu geçirmektedir.

 

Jinekomasti

Jinekomasti

Erkekte anormal büyük meme dokusunun liposuction ile veya kesi yapılarak küçültülmesi işlemidir. Erkeklerde göğüs küçültme tedavisi oldukça popüler bir işlemdir.