Fue Yöntemi İle Saç Ekimi Nedir?

Fue ile saç ekimi, donör sahadaki ekilecek olan saçların özel bir alet yardımıyla tek tek toplanması ile yapılan saç ekimidir. Bu yöntem eski yöntemlere nazaran donör sahada herhangi bir kesi olmadığı için saçlı deride iz bırakmamakta ve saçlı derinin iyileşmesi de çok kısa bir sürede olmaktadır. Ayrıca toplanan greft sayısı da eski yöntemlere göre çok daha yüksektir. Lokal anestezi altında yapılır. Kişi ile konuşulabilir, yemek veya istirahat molası verilip tekrar devam edilebilir.

Yaklaşık 2 saat kadar bu greft toplama süresi sürer. Sonra slit dediğimiz çok küçük neşterlerle doktor tarafından greftlerin ekileceği kanallar açılır. Kanalların kalınlığı, derinliği, açısı ve yönü çok önemlidir. Kişinin kendi görünümüne, greftlerin yapısına göre kanalların nasıl açılacağı doktor tarafından belirlenir. Kanallar düzgün açılmazsa saç ekimi doğal bir saç ekimi olmaz.

Kanal açma işleminden sonra ise özelliğine göre ayrıştırılmış olan greftler kanallara yerleştirilir. Greftlerin yerleştirme işlemi de çok önemlidir. Ön sıradaki kanallara daha çok tekli greftler arka sıralara doğru ise çoklu greftler yerleştirilir ki sonuç daha doğal gözükür. Toplam 6 saat süren bir işlemin ardından kişi taburcu edilir. Hastanede yatmasına gerek yoktur.

Saç Ekimi

Saç Ekimi

Estetistanbul’da Saç Ekimi Operasyonu Öncesi planlama ve anestezi görüşü alınarak operasyonun başlaması sağlanır. Uzman doktorlar tarafından FUE saç ekimi yöntemi uygulanır.

 

Sakal, Bıyık, Kaş Ekimi

Sakal, Bıyık ve Kaş Ekimi

Saçlı deriye ekim dışında sakal, bıyık veya kaş ekimi işlemleri de FUE yöntemiyle yapılabilmektedir. Yeteri kadar kaşları olmayan bayan hastalara güzel bir sonuç ortaya çıkar.

 

Maxi Greft

Maxi Greft Yöntemi

Maxi Greft Follicular Unit Extraction (FUE) yöntemiyle saç ekimi, doğrusal bir kesi yapılmadan, saçlı derinin üzerinden 1mm ve daha küçük çaplı aletlerle uygulanmaktadır.