FibroCell Plus Fue Yöntemi İle Saç Ekimi

FibroCell yani kök hücre günümüzde tıbbın bircok alanında tedavi amaçlı kullanıldıgi gibi kişinin kaybettiği saçları geri kazanması için de bir tedavi seçeneği olarak kullanılabilmektedir. FUE Saç Ekim Yöntemi ile kök hücre tedavisinin kombine uygulanması yöntemine FibroCell Plus FUE demekteyiz. Bu tedavi seçeneği ile kişi normal saç ekiminden gördüğü faydayı en az 2 katına çıkarabilmektedir. FibroCell Plus FUE yöntemi iki aşamalıdır. Birinci aşamasında kişiye FUE yöntemi ile saç ekimi planlanır. İkinci aşamada ise FUE ile saç ekiminden yaklasık bir ay sonra kök hücre enjeksiyonu yapılır.

İlk aşama olan FUE Yöntemi İle Saç Ekimi icin kişinin kendi ense bölgesinden maksimum sayıda greftler toplanır. Bu toplanan greftlerden çok köklü ve sağlam yapıdaki 10 adet greft kök hücre üretilmesi için kök hücre üretimi yapan laboratuara gönderilir. Diğer greftlerle ise kişinin ihtiyacı olan alanlara saç ekimi yapılarak kişi taburcu edilir. Kök hücre laboratuarında yaklaşık bir aylık bir sürede kişinin kendi greftlerinden 100 milyon adet kök hücre elde edilir ve kişi ikinci aşama olan kök hücre enjeksiyonuna alınır. İlk kök hücre enjeksiyonu FUE ile saç ekim işleminden bir ay sonra olur. Yine birer ay arayla iki kök hücre enjeksiyonu daha yapılır. Toplam üç kök hücre enjeksiyonundan sonra enjekte edilen kök hücrelerden yeni saç oluşumları beklenir. Bu yöntemde hem FUE ile saç ekimi hem de kök hücre tedavisi uygulandığından kişinin arzu ettiği saçlara kavuşmasında alternatifsizdir.

Saç Ekimi

Saç Ekimi

Estetistanbul’da Saç Ekimi Operasyonu Öncesi planlama ve anestezi görüşü alınarak operasyonun başlaması sağlanır. Uzman doktorlar tarafından FUE saç ekimi yöntemi uygulanır.

 

Sakal, Bıyık, Kaş Ekimi

Sakal, Bıyık ve Kaş Ekimi

Saçlı deriye ekim dışında sakal, bıyık veya kaş ekimi işlemleri de FUE yöntemiyle yapılabilmektedir. Yeteri kadar kaşları olmayan bayan hastalara güzel bir sonuç ortaya çıkar.

 

Maxi Greft

Maxi Greft Yöntemi

Maxi Greft Follicular Unit Extraction (FUE) yöntemiyle saç ekimi, doğrusal bir kesi yapılmadan, saçlı derinin üzerinden 1mm ve daha küçük çaplı aletlerle uygulanmaktadır.