Erkekte Göğüs Küçültme

Erkekte anormal büyük meme dokusunun liposuction ile veya kesi yapılarak küçültülmesi işlemidir. Genelde erişkin jinekomastisi için liposuction ile tedavide başarılı sonuç elde edilebilir. Eğer göğüs içinde ender olmakla birlikte aşırı sert fibröz meme dokusu varsa çıkarılması için gereken kesi areola dan yani meme ucunu çevreleyen koyu renkli bölgeden yada koltuk altından yapılır.

Dikkat edilmesi gereken hususlar;

  • Muayeneniz doktorunuz tarafından dikkatlice yapılmalıdır,
  • Doktorunuz ile geçmiş sağlık durumunuzu ayrıntılı olarak görüşmeli ve doğru bilgileri vermeniz gerekmektedir,
  • İlaç alerjileri, kullanılan ilaçlar, geçirilmiş operasyonlarınız gibi bilgileri içeren genel sağlık durumunuza yönelik anamneziniz alınmalıdır.

Uygulama;

1-2 saat sürmektedir.

Yan etki ve riskler;

Geçici uyuşukluk, ağrı ve yanma hissinin yanı sıra, enfeksiyon ve asimetri gibi komplikasyonlar ender de olsa görülebilmektedir.

İyileşme süresi;

1-2 gün içerisinde normal iş ve sosyal aktivitelere,2-3 hafta içerisinde de daha ağır aktivitelere dönülebilir. 15-20 gün korse kullanımı gerekecektir.

Uygulama ve anestezi;

Hastane koşullarında genel anestezi yada lokal anestezi + sedasyon ile yapılabilmektedir.

Sonuç;
Kilo alımına veya belirli ilaç kullanımına rağmen kalıcıdır.

Göğüs Estetiği ve Tedavileri


Online Saç Analizi


Biz Sizi Arayalım 

Göğüs Estetiği

Göğüs Estetiği

Kadınların en fazla tercih ettiği estetik operasyonların başında göğüs estetiği gelmektedir. Özellikle operasyonun hemen sonrasındaki memnuniyet verici değişim olmaktadır.

 

Meme Büyütme

Meme Büyütme

Eestetik denildiğinde akla ilk gelen estetik türlerinden biridir. 2017 İstatistiklere göre Amerika’da ortalama her yıl 380,000 kişi meme büyütme operasyonu geçirmektedir.

 

Jinekomasti

Jinekomasti

Erkekte anormal büyük meme dokusunun liposuction ile veya kesi yapılarak küçültülmesi işlemidir. Erkeklerde göğüs küçültme tedavisi oldukça popüler bir işlemdir.