Çene Estetiği

Uzun ya da kısa çene sorunlarında uygulanan bir operasyondur. Genellikle yüz germe ve burun operasyonları ile birlikte yapılır. Protez kullanılarak çene uzatılır ya da uzun ise çene ucundan kemik çıkarılarak yapılır.

İmplantlar genellikle medpor, hastanın vücudundan alınan yağ ya da kemiktir ve ağız içinden yapıldığı için skar kalmaz. Çene estetiği operasyonları çene altındaki yağların alınması için liposuction ile kombine edilir.

Dikkat edilmesi gereken hususlar;

  • Muayeneniz doktorunuz tarafından dikkatlice yapılmalıdır,
  • Doktorunuz ile geçmiş sağlık durumunuzu ayrıntılı olarak görüşmeli ve doğru bilgileri vermeniz gerekmektedir,
  • İlaç alerjileri, kullanılan ilaçlar, geçirilmiş operasyonlarınız gibi bilgileri içeren genel sağlık durumunuza yönelik anamneziniz alınmalıdır.

Uygulama;

Yarım ile 2 saat arasında sürmektedir.

Yan etki ve riskler;

Geçici morarma ve şişme görülebilmektedir. Deride gerginlik, çiğneme ve konuşmada geçici zorluklar ortaya çıkabilir. 3-4 gün sıvı ile beslenmek gerekmektedir.

İyileşme süresi;

5-6 Günde işe dönülebilir. 1 hafta aşırı aktiviteden kaçınılmalıdır.

Uygulama ve anestezi;

Sedasyon + lokal anestezi veya genel anestezi altında uygulanabilir.

Sonuç;

Çene protezleri kalıcıdır, eğer implant olarak hastanın kendi kemik yada yağı kullanıldıysa vücut bir kısmını emer ve bu sebeple revizyon gerekebilir.

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği

Yaşlılık ile sarkmış yüz cildi, çene kemiği üzerinde oluşan deri sarkıntısı, boyunda gevşemiş kaslar ve gıdı kısmında toplanan yağlar sebebi ile bu operasyon tercih edilmektedir.

 

Alın Germe

Alın Germe

Bölgede kırışıklık ve sarkma oluşmuş hastalara uygulanan bir operasyondur. Mimiklerde değişikliğe sebep olan bu sarkmaların dramatik olarak düzelmesine sebep olur.

 

Boyun Estetiği

Boyun Estetiği

Sarkma ve yağlanma oranında artış ile gıdı dediğimiz bölge oluşur. Genelde yüz estetiği operasyonu ile birlikte yapılır ve aynı kesi ile boyun estetiği de gerçekleştirilir.