Bt Terapi Nedir?

Bu işlem bir saç mezoterapisi işlemidir ancak özel olarak 6 ayda veya 12 ayda 1 seans seklinde uygulandığı için hastalar tarafından çok talep görmektedir. BT Terapi uzun etkili özel bir saç mezoterapisi yöntemidir. İşlem diğer saç mezoterapisi işlemlerine göre daha uzun sürer ve çok daha fazla sayıda iğneleme yapılır. Özellikle uygulamanın sonlarına doğru yapılan BT Terapi Kürü saçlı deri damarları üzerinde genişletici, daha fazla miktarda kan tutucu, beslenmeyi arttırıcı ve yeni küçük damarcıklar oluşturucu etki gösterir.

BT Terapi, özellikle yurtdışında yaşayan hastalar veya klinik uygulama için vakit bulamayan hastalar için çok uygundur. Bir seans yapıldıktan sonra hasta en az 6 ay hiçbir klinik uygulama yapmak zorunda kalmaz. BT Terapi etkisini bir yıla kadar devam ettirebilir.

TEDAVİ AŞAMALARI:

1. TERMOTERAPİ : Ozonlanmış sıcak su buharı ile saçlar 10-20 dakika kadar yumuşatılır. Gözenekler açılır ve ilaçların emilmesi kolay hale gelmiş olur. Bu sayede hasta ağrı da hissetmez.

2. NPG: Saçlı deriye yapılan çoklu enjeksiyonlarla bölgenin kanaması ve bölgeye kan toplanması sağlanır. Bu aşamada ilaç kullanılmaz. Ortalama 200 enjeksiyon yapılır. Yapılan iğneler saçlı deri içine 4 mm girer. Tercihen mezoterapi tabancası ile yapılır. Ortalama 10 dakika sürer.

3. STANDART SAÇ MEZOTERAPİSİ: Bu aşamada saçlı derinin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineraller olmak üzere 8 ayrı ilacın karışımından ibaret bir karışım kullanılır. Çoğunlukla manuel yapılan bu işlemde 6 mm derinliğe inilir. Bu derinlik saç köklerinin bulunduğu katın derinliğidir. Mevcut karışım az miktarlarda saç köklerine enjekte edilir. Bu aşamada yaklaşık 100-125 enjeksiyon yapılır ve işlem 10 dakika kadar sürer.

4. PRP : Hastadan alınan yaklaşık 20 cc kan özel bir takım işlemlerden geçirilerek bir çeşit aşıya dönüştürülür. Elde edilen aşı yine tercihen manuel olarak saçlı deriye 6 mm’lik iğnelerde enjekte edilir. İşlem esnasında ortalama 125-150 enjeksiyon yapılar ve yaklaşık 15 dakika sürer.

5. BT TERAPİ: Tedavinin asıl aşamasıdır. Özel hazırlanan BT Terapi kürü iki ayrı enjektöre çekilir. Karışım 45 derecelik açıyla saçlı deriye enjekte edilir. Bu işlem diğerlerine göre daha seri yapılmalıdır. 200 e yakın enjeksiyon yapılır ve yaklaşık 8-10 dakika sürer. Bu son ilaç mezoterapinin etkisinin asgari 6 ay maksimum 12 ay devam etmesini sağlar.

6. YIKAMA: Saçlı deri özel bir sıvı ile yıkanır.

7. AS KÜR: Bu kür saçlı deriye enjekte edilmez. Dışardan saçlı deriye masajla yedirilir. Birkaç dakika sürer. Saçları besleyen bu kür sayesinde mezoterapi sonrası ağrı oluşması da engellenmiş olur.

8. FAHRENHEIT YAĞ UYGULAMASI: Özel bir yağ karışımı en son işlem olarak saçlı deriye masajla uygulanır. Saçlı deride bu sayede kalın bir koruyucu katman oluşur. 6 saat boyunca bu katman dışardan saçlı deriye her hangi bir şeyin nüfuz etmesini engeller.

Tercihen işlemden sonra ilk yıkama ertesi sabah yapılır.

BT Terapide tedavi süresi kısadır. Hastanın neredeyse bir yıl boyunca bir işlem yaptırması gerekmez. BT Terapi sayesinde hasta şu faydaları görür:

  • Saç dökülmesi durur
  • Saçlar kalınlaşır, yani çapları artar.
  • Beslenme uzun bir süre boyunca artar ve köklere yeterli vitamin mineral ve keratolitik ajanların aktarımı sağlanmış olur
  • Saçlar hacimli, gür, parlak ve sağlıklı görünür
  • Uykuda olan ve çıkmakta tereddüt eden saç telleri BT Terapi ile yüzeye çıkar ve gözle görünür bir hale gelir.
  • Saçların arasında kolaylıkla farkedilen boşluklar kapanır ve saçlı derinin görünmesi zorlaşır.
  • Hastanın başka ürün kullanma olasılığı düşer.
  • İşlem genelde 6-12 ay sonra tercihen tekrarlanabilir. 2. seanstan sonra tekrarlaması çoğunlukla gerekmez.

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi, saçın ihtiyacı olan vitaminlerin, minarellerin, proteinlerin, vs. saçlı deri içine çok ince iğnelerle enjekte edilmesidir. Saçlar güçlenir dökülme azalır.

 

Saç PRP’si

Saç PRP’si

PRP Uygulaması saç dökülme problemi olan hastalarda dökülmeyi durdurur. Saçları güçlendirmenin yanısıra saç ekimini destekler, saç ekiminden 3 ay sonra PRP önermekteyiz.

 

Lokal Dökülmeler

Lokal Dökülmeler

Çeşitli kazalar sonucu oluşan lokal saç kayıpları öncelikle medikal olarak bazı losyonlarla tedavi etmeye çalışılır, kimi durumda medikal tedaviden sonuç alınamamış olabilir.