Balneoterapi

Balneoterapi, Balneoloji bilim dalının tedavi amaçlı bütün faaliyetlerinin genel adıdır. Doğada mevcut olan termal sular, şifalı çamurlar ve şifalı gazların içilmesi, içine girilmesi, vucuda sürülmesi, solunması balneoterapinin sınırları içine girer.

Türkiye Termal sular açısından çok zengin değildir. En azından termal sulardan faydalanma oranları diğer ülkelere gore daha düşüktür. Balneoterapinin en fazla faydalanılan alanı termal sulardır. Bu suların tümü içmek için uygun değildir. Termal sular doğada genelde peloidler (şifalı çamurlar) ile birlikte bulunduğu için ikisini beraber değerlendirmek daha doğru olacaktır.

Sıcak su ile yapılan uygulamalar her ne kadar yaşlı kişilerin ilgi gösterdiği tedaviler olarak bilinse de son zamanlar da tam karşılığı olmamakla birlikte SPA ve Wellness uygulamalarına gençlerin de meraklanması balneoterapinin popularitesini arttırmıştır. Balneoterapinin genç kuşaklar tarafından kabulu bir kaç açıdan önemlidir.

Öncelikle balneoterapi ile genç yaşta tanışan insanlar için balneoterapinin yaşlılıkla ortaya çıkacak hastalıklara karşı bir tedbir olduğunu unutmamak gerekir. Gerek sıcak suyun kendisi, gerekse barındırdığı faydalı mineraller özellikle eklemlerin açık durmasına, kireçlenmenin engellenmesine yardımcı olur. Bir önemli fayda genç yaşta ortaya çıkan bazı hastalıkların farkına varılmadan daha da ilerlemesinin balneoterapi ile engellenmesidir. Balneoterapi yaşlanmayı kaliteli hale getirir. Artık eskisi gibi yaşlanmayı engelleme gibi bir durumun mümkün olmadığını herkes Kabul etmektedir. Ancak balneoterapi ile yaşlığı İYİ BİR ŞEKİLDE YAŞLANMA (well-aging) ya dönüştürmek mümkün hale gelmiştir.

Balneoterapi mevcut faydalarının yanısıra başka tedavilerle gösterdiği uyum açısından da son derece önemlidir. Gerek cerrahi işlemler, gerekse medical diğer tedavilerin hemen tümü ile uyumlu bir seyir izler ve sağaltımın başarısını belirgin bir oranda arttırır.

Son yıllarda tıp doktorlarının başta SPA and Wellness olmak üzere sıcak su ve şifalı çamur tedavileriyle daha fazla ilgileniyor olmaları da balneoterapiye dikkati daha da yoğunlaştırmıştır.

Saç Ekimi

Saç Ekimi

Estetistanbul’da Saç Ekimi Operasyonu Öncesi planlama ve anestezi görüşü alınarak operasyonun başlaması sağlanır. Uzman doktorlar tarafından FUE saç ekimi yöntemi uygulanır.

 

Maxi Greft

Maxi Greft Yöntemi

Maxi Greft Follicular Unit Extraction (FUE) yöntemiyle saç ekimi, doğrusal bir kesi yapılmadan, saçlı derinin üzerinden 1mm ve daha küçük çaplı aletlerle uygulanmaktadır.

 

S.B.K Ekimi

Sakal, Bıyık ve Kaş Ekimi

Saçlı deriye ekim dışında sakal, bıyık veya kaş ekimi işlemleri de FUE yöntemiyle yapılabilmektedir. Yeteri kadar kaşları olmayan bayan hastalara güzel bir sonuç ortaya çıkar.