Bacak ve Kalça Germe

Uyluk ve kalça germe ameliyatları bu bölgelerde sarkmış olan gevşek deri ve yağ dokusunun cerrahi bir yöntemle alınması işlemidir. Kilo alıp verme, güneş ve yaşlanma gibi etkenler sonucunda özellikle uyluğun iç kısmında ve kalça kısmındaki dokularda sarkma ve gevşeme oluşur.

Bu ameliyatlarla bacak ve kalçadaki dokular tekrar gerginleşir ve kontur verilir. Çoğunlukla bu ameliyat liposuctionla kombine edilerek daha da başarılı sonuçlar elde edilir. Bu ameliyatta karın germe estetiği ameliyatına benzer bir şekilde uyluk ve kalça bölümlerinde sarkmış, gevşemiş olan deri ve yağ dokusu eliptik bir şekilde çıkartılır.

Bu bölgeler gerginleştirilip düz bir şekle getirilir. Yara izi çizgi şeklindenir. Bacak germede bu yara izi kasık bölgesinde gizli bir şekilde duracak, kalça germe de ise yara izi kalça kemiğinin hemen üzerinde, vücudun yan bölgesinde, bikini altında kalacak şekilde yerleştirilecektir.

Dikkat edilmesi gereken hususlar ;

– Muayeneniz doktorunuz tarafından dikkatlice yapılmalıdır,
– Doktorunuz ile geçmiş sağlık durumunuzu ayrıntılı olarak görüşmeli ve doğru bilgileri vermeniz gerekmektedir,
– İlaç alerjileri, kullanılan ilaçlar, geçirilmiş operasyonlarınız gibi bilgileri içeren genel sağlık durumunuza yönelik anamneziniz alınmalıdır.

Uygulama ;

2-3 saat sürmektedir.

Yan etki ve riskler ;

Bacakta geçici şişme, uyuşukluk, az miktarda şişlik ve morarmanın yanı sıra enfeksiyon, minimal kanama enderde olsa görülebilmektedir.

İyileşme süresi;

1-2 hafta içerisinde çalışmaya dönülebilir, 1 hafta içerisinde normal aktivitelere, 1 ay içerisinde de fiziksel aktivitelere dönülebilir.

Uygulama ve anestezi ;

Hastane koşullarında genel anestezi, lokal anestezi + sedasyon veya spinal, epidural anestezi ile yapılabilmektedir.

Sonuç ;

Kilo dalgalanmaları yaşanmadığı sürece kalıcıdır.

Vücut Estetiği

Vücut Estetiği

Kadınların en fazla tercih ettiği estetik operasyonların başında göğüs estetiği gelmektedir. Operasyonun hemen sonrasında ki memnuniyet verici değişimi hissedeceksiniz.

 

Karın Germe

Karın Germe

Abdominaplasty Kadın ve erkeklerde sarkmış deri fazlalılığının ve deri altında biriken yağ dokusunun çıkarılarak karın ve bel bölgesinin yeniden şekillendirilmesi işlemidir.

 

Liposuction

Liposuction

Liposuction boyuna göre kilosu normal veya normalin hafif üzeri olan kişilerde bölgesel olarak biriken ve görüntü bozuklarına neden olan yağları yok etmek için yapılır.