Bacak Şekillendirme

Diz altı bölgesinin yani alt bacakların ince olduğu, iç tarafların dışına göre daha az gelişmiş olduğu durumlarda diz arkasından yapılan 2-3 cm lik kesi ile silikon içi jel dolu protez yerleştirme operasyonudur. Böylece bacak iç tarafı dış tarafı ile daha uyumlu hale gelir. Bacak kalınlaştırma işlemi hastanın kendi vücudundan alınan yağ dokusunun yine iç bacağa enjekte edilmesi ile gerçekleştirilebilir.

Dikkat edilmesi gereken hususlar;

  • Muayeneniz doktorunuz tarafından dikkatlice yapılmalıdır,
  • Doktorunuz ile geçmiş sağlık durumunuzu ayrıntılı olarak görüşmeli ve doğru bilgileri vermeniz gerekmektedir,
  • İlaç alerjileri, kullanılan ilaçlar, geçirilmiş operasyonlarınız gibi bilgileri içeren genel sağlık durumunuza yönelik anamneziniz alınmalıdır.

Uygulama;

2-3 saat sürmektedir.

Yan etki ve riskler;

Bacakta geçici şişme, uyuşukluk, az miktarda şişlik ve morarmanın yanı sıra enfeksiyon, minimal kanama enderde olsa görülebilmektedir.

İyileşme süresi;

5-7 gün içerisinde işe dönülebilir, 1 hafta içerisinde normal aktivitelere, 1 ay içerisinde de ağır fiziksel aktivitelere dönülebilir.

Uygulama ve anestezi;

Hastane koşullarında genel anestezi yada lokal anestezi + sedasyon ile yapılabilmektedir.

Sonuç;

Kalıcıdır.

Vücut Estetiği

Vücut Estetiği

Kadınların en fazla tercih ettiği estetik operasyonların başında göğüs estetiği gelmektedir. Operasyonun hemen sonrasında ki memnuniyet verici değişimi hissedeceksiniz.

 

Karın Germe

Karın Germe

Abdominaplasty Kadın ve erkeklerde sarkmış deri fazlalılığının ve deri altında biriken yağ dokusunun çıkarılarak karın ve bel bölgesinin yeniden şekillendirilmesi işlemidir.

 

Liposuction

Liposuction

Liposuction boyuna göre kilosu normal veya normalin hafif üzeri olan kişilerde bölgesel olarak biriken ve görüntü bozuklarına neden olan yağları yok etmek için yapılır.