Akupuntur

Akupunktur; vücuttaki bozulan dengenin düzeltilmesi için, çok özel iğnelerin vücutta belirlenen noktalara yerleştirilmesi esasına dayanan 5000 yıl öncesine dayalı bir çin tıbbı uygulamasıdır.

Bilimsel anlamda Akupunktur;

Akupunktur, Organizmanın kendi bozukluklarını düzeltebilme gücünü harekete geçiren bir bilimdir. Canlı organizmaların oluşan fonksiyonel bozukluklarını onarma ve hastalıkları kendi kendine yenmeye yönelik bir savunma mekanizmaları vardır. Aynen kırılan bir kemiğin kırık uçlarının bir araya getirilerek alçı içinde iyileşmesinin beklendiği gibi. İşte bu organizmanın kendini onarma gücüdür.

Vücutta varlığı binlerce yıl öncesinde tespit edilmiş bazı noktaları uyararak sözü edilen “bioregüler güç” harekete geçirilir ve organizma bu özel yeteneği sayesinde iyileşir.

Uyarı Noktaları

Önemli olan doğru teşhis, doğru nokta ve derinliklerin iyi tespit edilmesi esastır.
Akupunktur Noktası olarak tespit edilen noktalar ile gelişigüzel seçilmiş noktalar arasında yapılan deri kesitleri sonucu anlamlı farklılıklar bulunmuştur.

Akupunkturla Hangi Hastalıklar Tedavi Edilmektedir?

Akupunkturla Tedavi Edilen Hastalıklardan bazıları ( WHO= Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre ) ;

  • Solunum Yolu Hastalıkları: Soğuk algınlığı – Astım – Sinüzit – Larenjit – Farenjit – Bronşit- Tonsillit
  • Sindirim Sistemi Hastalıkları: Diş Ağrısı- Aft – dişeti yangısı – Yemek borusu ve kardia spazmı- Kabızlık – Gastrit – Ülser – İshal – Kolit
  • Üro-genital Sistem Hastalıkları: gece altını ıslatma – Sistit – Ağrılı adet – Adet düzensizliği – Kısırlık (infertilite)
  • Endokrin Hastalıklar: Guatr Diabet (şeker hastalığı)Cilt Hastalıkları: Akne – sedef – Ekzema – Zona ve sekeli – Vitiligo – Ürtiker
  • Nörolojik Hastalıklar: Migren ve diğer baş ağrıları – Fascial paralizi – Dupuytren kontraktörü (yüz felci) – Trigeminal nevraji – Meniere hastalığı – Kas hastalıkları – Serebral Palsy
  • Psikiyatrik Hastalıklar: Stres – Kekemelik – Tikler – Depresyon – Uyku bozuklukları – Psikosomatik hastalıklar
  • Kalp-Damar Hastalıkları: Taşikardi – Ritm bozukluğu – Hipotansiyon Hipertansiyon
  • Romatizmal Hastalıklar: Romatoid Artrid- Boyun-bel-diz ağrıları – Behçet – Raynaud hastalığı- Lupus – Tennis elbow – Artozlar (kireçlenme)
  • Alışkanlıklar: Sigara – Alkol
  • Kronik Sellülit – yorgunluk Alerjiler – Obesite (Şişmanlık)

Saç Ekimi

Saç Ekimi

Estetistanbul’da Saç Ekimi Operasyonu Öncesi planlama ve anestezi görüşü alınarak operasyonun başlaması sağlanır. Uzman doktorlar tarafından FUE saç ekimi yöntemi uygulanır.

 

Maxi Greft

Maxi Greft Yöntemi

Maxi Greft Follicular Unit Extraction (FUE) yöntemiyle saç ekimi, doğrusal bir kesi yapılmadan, saçlı derinin üzerinden 1mm ve daha küçük çaplı aletlerle uygulanmaktadır.

 

S.B.K Ekimi

Sakal, Bıyık ve Kaş Ekimi

Saçlı deriye ekim dışında sakal, bıyık veya kaş ekimi işlemleri de FUE yöntemiyle yapılabilmektedir. Yeteri kadar kaşları olmayan bayan hastalara güzel bir sonuç ortaya çıkar.