+90 212 2 800 800       +90 506 776 93 33
 

Yüz ve Vücut PRP'si


 

PRP(Platelet Rich Plasma), yani plateletlerden zengin plazma enjeksiyonu. Plateletlerin vücutta yara iyileşmesi ve doku yenilenmesinde önemli rolleri olduğu anlaşıldıktan sonra bu maddenin ayrıştırılarak yenilenme istediğimiz bölgeye enjeksiyonu son zamanlarda oldukça popüler olmuştur. Saç dökülme tedavisinde kullanıldığı gibi, yüzde gençleşme, sıkılaşma istediğimiz durumlarda ve yine vücutta yenilenme istenilen özellikle çok güneşe maruz kalma sonucu erken yaşlanmaya uğrayan dekolte bölgesindeki estetik problemlerin giderilmesinde de kullanılmaktadır.

Uygulama için kişinin kendisinden 18 cc kan alınır ve santrifüj işlemi ile kişinin plateletleri ayrıştırılarak PRP çözeltisi meydana getirilir. Meydana gelen bu çok kıymetli PRP çözeltisi yüz veya vücutta ihtiyaç olan alanlara cilt altı 4-6 mm lik derinliğe küçük iğneler yardımıyla enjekte edilir. Genellikle haftalık seanslarla 4 seanslık bir tedavi planlanır, daha sonra ise seans araları açılarak aylık, 3 aylık, 6 aylık koruyucu tedaviye geçilir. Uygulama iğneli olması dolayısıyla morluk oluşma ihtimali vardır ama tecrübeli ellerde yapılan enjeksiyonlarla morluk oluşma ihtimali çok düşüktür.

Uygulanan PRP çözeltisi kişinin kendi kanından elde edildiği için de herhangibir yan etkisi bulunmamaktadır. Ciltte oluşan yenilenme yapay bir yenilenme olmayıp vücudun kendisi tarafından meydana getirilmektedir. Dolayısıyla cildine birşey yaptırmak isteyen ama kimyasal bir ürün enjekte edilmesini istemeyen kişiler için PRP uygulaması çok etkili, yan etkisiz ve doğal bir uygulamadır.


Size daha detaylı bilgi verebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz:
Telefon: +90 212 2 800 800
Mobil: +90 532 238 19 19
Online Randevu İçin Tıklayınız