+90 212 2 800 800       +90 506 776 93 33
 

Termoterapi

 

Termoterapi Nedir?

Termoterapi, saç kökleri için besleyici bazı maddelerin ılık buhar aracılığı ile saçlı deriye uygulanmasıdır. Tek başına uygulanabildiği gibi Saç Mezoterapisi öncesinde de uygulanabilir. Uygulama sırasında hem saç kökleri için besleyici maddeler saça uygulanmış olur hem de saçlı deride gözenekler açılır, cilt yumuşar. Termoterapi sonrası Saç Mezoterapisi yapılabilmektedir.

Saç dökülme sorunu yaşayan hastalar tarafından çok fazla bilinmeyen yeni bir uygulamadır. Ozonlanmış bir çeşit sıvının buhar şeklinde saçlı deriye tutulması ve saçın nemlendirilmesi, ardından özel bir karışımın bu nemlenmiş ve gözenekleri açılmış saçlı deriye masajla yedirilmesi esasına dayanır. İşlem yaklaşık 20 dakika kadar sürer ve haftada bir yapılır.

Özellikle saç ekimi yaptırmış hastalara üçüncü haftadan itibaren gözenekleri rahatlatmak amacıyla uygulanır. Bu sayede saçlı derinin nemi arttırılır, dolaşımı düzenlenir ve saçın yapısında yer alan bileşenler saçlı deriye yedirilerek mukavemeti arttırılır.

4 veya 8 seans halinde yapılan bu işlem sonrasında sağlıklı bir saçlı deriden sağlıklı saçların çıkması daha kolay olacaktır.


Size daha detaylı bilgi verebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz:
Telefon: +90 212 2 800 800
Mobil: +90 532 238 19 19
Online Randevu İçin Tıklayınız