+90 212 2 800 800       +90 506 776 93 33
 

Kadın Genital Estetiği

Bu uygulamalar vajinanın dış, üçte birini oluşturan orgazmik alan, iç ve dış dudaklar için uygulanan işlemlerdir. Pek çok kadın labialarının büyük ve sarkık olmasından şikayet etmektedir. Bu durum cinsel fonksiyonları etkilemez ancak küçük dudakların büyük olduğu durumlarda ameliyatla küçültülmeleri psikolojik olarak mutluluk vereceğinden cinsel başarı ve haz artacaktır. Bu dudakların normalden büyük olduğu bazı durumlarda klitorisi örteceği için orgazmın gecikmesine ve hazzın azalmasına fonksiyonel olarak ta neden olabilir. Labiaların normalden küçük ve gevşek olması durumunda yağ dokusu transferi ile normal, gergin ve daha genç bir görünüme kavuşmaktadır.

Vajinal daraltma ya da yenileme yaş veya doğumlara bağlı olarak vajinanın gevşemesi sonucu oluşan görünümü düzeltmeye ve cinsel ilişki hazzını arttırmaya yönelik cerrahi bir uygulamadır. Gevşeme yapısal olarak veya normal doğum sonrası oluşan travma sonucunda kadında alt genital bölgede bulunan kas ve yumuşak dokuların gevşeyip genişlemesi ve sarkmasıdır. Vajinal kaslar gevşer, normal gerginlik ve dirençleri azalır, vajinanın kontrol ve destek fonksiyonları bozulur. Sonuç olarak vajina gevşer, iç ve dış genişliği artar ve cinsel haz azalır. Duvarlardaki gevşeme aynı zamanda cinsel partner olan erkeğin duyacağı cinsel hazzı da azaltacaktır. Cerrahi olarak vajinal kanal daraltılmakta ve gevşemiş olan kas yapıları düzeltilmektedir.

Dikkat edilmesi gereken hususlar;

- Muayeneniz doktorunuz tarafından dikkatlice yapılmalıdır,
- Doktorunuz ile geçmiş sağlık durumunuzu ayrıntılı olarak görüşmeli ve doğru bilgileri vermeniz gerekmektedir,
- İlaç alerjileri, kullanılan ilaçlar, geçirilmiş operasyonlarınız gibi bilgileri içeren genel sağlık durumunuza yönelik anamneziniz alınmalıdır.

Uygulama;

1-2 saat sürmektedir.

Yan etki ve riskler;

Şişlik, hafif morarma gibi geçici durumlar ortaya çıkabilir. Düzensiz görünüm, asimetri olması gibi problemler olabilir.

İyileşme süresi;

1-2 gün içerisinde normal iş ve sosyal aktiviteye, 2 hafta içerisinde de seksüel hayata geri dönülebilir.

Uygulama ve anestezi;

Hastane koşullarında genel anestezi, lokal anestezi + sedasyon ile hastanede yatmaya gerek kalmadan yapılabilmektedir.

Sonuç;

Uzun süreli etki elde edilir.


Size daha detaylı bilgi verebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz:
Telefon: +90 212 2 800 800
Mobil: +90 532 238 19 19
Online Randevu İçin Tıklayınız