+90 212 2 800 800       +90 532 661 40 40
 

Neden Estetistanbul?

NEDEN  ÖZEL EKİP?

Saç ekimi operasyonu saç ekimi konusunda eğitimli doktor ve yardımcı sağlık personelleri tarafından yapılmalıdır.

 

NEDEN  TIP MERKEZİ VEYA ÖZEL HASTANE?

Saç ekiminin yasalar gereği saç ekimi operasyonuna uygun Tıp Merkezleri veya Hastanelerde yapılması gerekir. Bu sayede hasta güvenilir ve standartlara uygun bir yerde saç ekimi operasyonunu yaptırmış olur.

 

NEDEN  KENDİ DİLİNİZDE İLETİŞİM? 

Operasyon esnasında  ve sonrasında en iyi iletişim ve konforu sağlamak için hastalara gereken bilgileri doğru  ileten çevirmenler sağlanmalıdır.

 

NEDEN KAN TESTİ?

Tüm hastalara kan testi yapılmalıdır. Bu mini check-up’ lar sayesinde olası sağlık problemleri tespit edilirse önlemler alınır. Bu hizmet  hastaların  satın aldığı pakete dahildir ve herhangi bir ekstra ücret ödenmesi gerekmez.

 

NEDEN UZMAN DOKTOR?

Çünkü saç ekiminde uzman olan doktor saç ekimi planlamasını yapar. Çünkü doktor lokal anestezi ve sedasyon için gerekli iğneleri yapar. Çünkü doktor ilk greftleri çıkartır ve ekim testlerini yapar. Çünkü doktor ekim kanallarını açar, ekim testini yapar ve tüm operasyonu  profesyonel bir şekilde koordine eder.

 
 

NEDEN PLANLAMA?

Operasyonun en önemli aşamasını oluşturan planlama doktor tarafından yapılır.  Planlama uzmanlık gerektirir ve greftlerin sayısı, saç dokusunun  özelliği, kafanın şekli ve açıklık alanlarının büyüklüğü göz önünde bulundurularak  her hastaya göre  özel olarak yapılır.

 
 

NEDEN SEDASYON?

Hastaların yapılan ilk iğneleri hissetmemeleri için sedasyon yapılması son derece önemlidir. Bu sayede hasta iğnelerin ağrısını hissetmediği gibi hemen hemen bütün operasyon boyunca uyuma fırsatı bulur.

 
 

NEDEN SERUM?

Antibiyotik, ağrı kesici,  sedatif ve ödem giderici ilaçlar içeren serum hastaya damar yolundan verilir. Bu şekilde  enfeksiyon ve ağrı önlenmiş olur, hastalar konforlu bir ameliyat geçirir ve yüzleri şişmez.

 
 

NEDEN LOKAL ANESTEZİ?

Operasyonlar lokal anestezi ve sedasyon altında uygulanır. Hastalar  operasyon esnasında   ve sonrasında ağrı  hissetmezler. Lokal anestezinin etkisi tüm gün sürer ve genelde operasyon sonrasındaki günlerde bile ağrı kesici kullanmak gerekmez.

 
 

NEDEN MAKSİMUM GREFT ?

Hastalara ihtiyaç duydukları ve mümkün olan en yüksek sayıda greft nakledilmelidir.

Greftler 4 defa sayılır. Çıkarma, tasnifleme, kanalları açma ve greftleri ekme aşamalarında sayım yapılır.  Bundan dolayı hata yapılamaz. Bu sayede  sonuçlar  hasta açısından şüpheli olmaktan çıkar.

 
 

NEDEN PRP?

PRP (PlateletRichPlasma -Trombositli Plazma)  hastaların kendi kanlarının DNA aktivatörü ile karıştırılmasından elde edilen bir çeşit saç aşısıdır. Bu  saç aşısı  operasyon ortasında hastaların saçlı derisine  enjekte edilir. Bu şekilde,  ekilen kökler daha hızlı bir şekilde yeni yerlerine adapte olur ve operasyon verimliliği %15 arttırılmış olur.

 
 

NEDEN ÇOK İNCE PUNÇLAR?

Operasyonlarda 0,6-0,7 mm  çapında punçlar kullanılmalı ve kanallar  çok ince  aletlerle açılmalıdır. Böylece izler görünmez olur ve donör bölgesindeki yaralar çok çabuk iyileşir.

 
 

NEDEN FUE SERTİFİKASI?

Hastalara isminin, ekilen greft sayısının, operasyon tarihinin yer aldığı bir belge tanzim edilmelidir. Bu sayede hasta kayıt altında olduğundan ve kendisine vadedilen hizmeti aldığından emin olur.

 
 

NEDEN OPERASYON SONRASI TALİMATLAR DERGİSİ?

Operasyon sonrasında tüm olası soruların cevapları ve kullanılması gereken ilaçların listesi bu dergide  yer alır. Derginin hasta profili göz önünde bulundurularak Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinde yazılması tercih sebebidir.

 
 

NEDEN FOTOĞRAF ARŞİVİ?

Tüm hastaların operasyon öncesi ve sonrası resimleri çekimelidir. Sonuçları gözlemlemek  ve her hastayı bireysel olarak değerlendirmek için bu fotoğraflar arşivlerde tutulmalıdır. Talep olursa bu fotoğraflar hastalara  verilebilir.

 
 

NEDEN YEMEK?

Operasyon sonrasında kan şekerini düzenlemek için özel yemek servisi sunulmalıdır. Böylece hastalar operasyonda  sonra  yemeklerini yemiş ve bir süre dinlenme fırsatı bulmuş olur. (Bu hizmet bazı hastanelerde ekstra ücrete tabi olabilir.)

 
 

NEDEN İLAÇLAR?

Hastalara operasyon sonrasında kullanmaları gereken ilaçlar reçete şeklinde verilmelidir. Bu ilaçlar antibiyotik, ağrı kesici, ödem giderici ilaç,  şampuan, yumuşatıcı losyon ve  antiseptik ampullerdir.

 
 

NEDEN ÖZEL ŞAPKA?

Saçları dış hava koşullarından korumak için tüm hastalara şekildeki gibi bir şapka verilmelidir. Bu şapkanın ortalama 15 gün takılması önerilir.

 

NEDEN İLK YIKAMA?

İlk yıkamanın tercihen 36-48 saat sonra saç ekimi ekibi tarafından  profesyonel bir şekilde yapılması önemlidir. Böylece hastaya tüm operasyon sonrası bakım prensipleri anlatılır ve gösterilir.

 

NEDEN KONTROL?

Hastalarla operasyon sonrası da ilgilenmeye devam edilmelidir. Saç gelişimi  belirli zaman aralıklarında   e mail, telefon ve yüz yüze kontroller  ile bu şekilde takip edilmiş olur.


For more information, Please contact us:
Phone: +90 532 661 40 40
Mobile: +90 506 776 93 34
Online Appointment Form