+90 212 2 800 800       +90 506 776 93 33
 

BT Terapi

Uzun yıllardır zayıflama ve saç sağlığı tedavisinde kullanılan Mezoterapi artık BT ile birleşerek daha etkili bir yönteme dönüştü: BT TERAPİ.

 

BT Terapi Nedir?

BT Terapi bir Mezoterapi yöntemidir. Saça uygulanır ancak normal mezoterapilerin etkisi ortalama iki hafta ile sınırlı iken bu tedavinin etkinliği asgari 6 ay, maksimum 12 ay devam etmektedir.

 

Kimler BT Terapi İçin Başvuruyor?

En büyük kitle saç dökülme sorunu yaşayan bayan hastalar ve saç ekimi yaptıran erkek hastalardır. Bayan hastalar daha efektif olması, kısa sürmesi ve geniş aralıklarla yapılması sebebiyle bu tedaviyi tercih ediyorlar. Erkek hastalar da saç ekiminden sonra kendi mevcut saçlarının korunması amacıyla BT Terapiyi tercih ediyorlar.

Tedavide belli bir yaş aralığı yoktur ama çalışan kitlenin zaman ayırması çok daha zor olduğu için çalışan kitle bu yöntemi daha fazla tercih ediyor.

 

Tedavinin Diğer Kullanım Alanları

Saç ekimi yaptırmamış hastalara da rahatlıkla BT Terapi yapılabilir. Ayrıca

- Kemoterapi hastaları
- Yoğun diyet tedavisi gören hastalar
- Kuaförde saçları yananlar
- M ide bağırsak sistemleri ile ilgili tedavi gören veya ameliyat olan hastalar

BT Terapi için çok uygun hastalardır.

Özellikle yeme alışkanlığı değişen hastaların saç dökülmesi çok hızlı olabilmektedir. Bu hastalar BT Terapi yaptırdıklarında saçlı derideki kan akışı arttırıldığından diyetten kaynaklanan saç dökülmesi sorununa çoğunlukla hiç maruz kalmamaktadırlar.


Size daha detaylı bilgi verebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz:
Telefon: +90 212 2 800 800
Mobil: +90 532 238 19 19
Online Randevu İçin Tıklayınız